چت در واتساپ
02166490689
شما اینجا هستید : فروشگاه ورزشی   -> تیر دارت

تیر دارت

گروه های مشابه
دارت (23)

چهار قسمت تشکیل دهنده تیرهای استاندارد دارت پوینت،شفت، بَرل و فلایت می باشند. دو قسمت شفل و فلایت که قابل تعویض هم می باشند در قسمت انتهایی تیر هستند که می توانند کوتاه و یا بلند باشند. این دو قسمت در نوع پرتاب و کیفیت آن بسیار مؤثر هستند. پوینت به نوک تیر دارت گفته می شود که عموما در دو سایز 32 و یا 41 میلیمتر طراحی می شود. قسمت پوینت در صورت صدمه قابل تعویض است. و اما بارل که مهم ترین قسمت یک تیر دارت می باشد و کیفیت آن را مشخص می کند از جنس ها و در وزن های مختلفی تولید می شود. لازم به ذکر است این قسمت از تیر دارت قابل تعویض نمی باشد. از نظر وزنی معمولا بین 18 تا 45 گرم می باشد.
مواد سازنده تیر دارت
مواد سازنده تیر دارت بر روی وزن، اندازه، استحکام و همچنین حسی که به بازیکن هنگام در دست گرفتن تیر منتقل می شود تأثیر می گذارد. معمول ترین موادی که برای تهیه دارت استفاده می شود تنگستن، برنج و نیکل و یا ترکیبی از این سه ماده است.
وزن تیر دارت
وزن تیر دارت تأثیر مستقیم بر روی عملکرد بازیکن دارد. اما وزن استانداردی برای تیر دارت در نظر گرفته نشده است و هر بازیکن می تواند با توجه به سلیقه و سبک پرتاب خود وزن دارت مناسب را انتخاب کند. تیرهایی که وزن سنگین تری دارند بیشتر مورد توجه بازیکنان حرفه ای هستند زیرا با انحراف کمتری و به طور مستقیم در هوا به حرکت در می آیند.
شکل و اندازه تیر دارت
- اندازه و شکل های تیر دارت بسیار متنوع است و انتخاب هر مدل آن کاملا سلیقه ای است. اما اگر عادت دارید تیر را با چند انگشت نگه دارید بهتر است تیری را انتخاب کنید که طول بیشتری داشته باشد و اگر تیر را معمولا با نوک انگشتان نگاه می دارید تیرهای کوتاه تر و کوچکتر برای شما مناسب تر خواهند بود.
- تیرهای باریک از آن جهت که به هدف خوردن شان وقتی که چند تیر دیگر قبلا بر روی سیبل فرود آمده ، آسان تر است محبوب تر هستند.
- کنگره و برش هایی در قسمتی از تیر که در دست بازیکن قرار می گیرد در نظر گرفته شده است تا تیر از دست لیز نخورده و نگاه داشتن آن و در نتیجه پرتاب آن آسان تر باشد. توجه داشته باشید که اگر این لبه ها و برش ها بیش از حد باشند نتیجه عکس داشته و به دست می چسبد و پرتاب آن سخت می شود.
میله تیر دارت
- درهنگام خرید تیر دارت بهتر است به میله تیر که نوک پیکان به انتهای آن متصل می شود نیز توجه کنید. اگر میله دارت بلند باشد عموما هنگام برخورد به صفحه دارت دچار پرش نخواهد شد و هنگام برخورد به صفحه از آن جدا نمی شود.
- میله دارت از مواد مختلفی چون آلومینیوم، پلاستیک، تنگستن و ...ساخته می شود که جنس فلزی آن نسبت به پلاستیکی دوام بیشتر و کیفیت بهتری دارند.

کلیه روزهای هفته از ساعت 10 تا 22 پاسخگویی شما هستیم
خرید تلفنی 02166490689
کاویان اسپرت
فروشگاه ورزشی کاویان یکی از واردکنندگان مستقیم و از تامین کنندگان اصلی لوازم و پوشاک ورزشی در بازار محصولات ورزشی در منیریه تهران است که حجم بالایی از لوازم ورزشی فروشگاه های سراسر کشور را تامین میکند.  موبایل‌: 09125246571
تهران ، خیابان ولیعصر ، میدان منیریه ، مجتمع تجاری و اداری کاوه ، طبقه همکف ، واحد 23
نماد اعتماد
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ورزشی کاویان اسپرت می باشد .