چت در واتساپ
02166490689
شما اینجا هستید : فروشگاه ورزشی   -> کمربند بدنسازی

کمربند بدنسازی

بیشتر ورزشکاران در رشته های قدرتی مانند وزنه برداری، بدنسازی و پاورلیفتینگ از کمربند بدنسازی استفاده می کنند. این نوع کمربند از ستون فقرات بدن ورزشکار در برابر آسیب ها و صدمات ورزشی به خوبی محافظت می کند و عملکرد فرد را در انجام تمرینات بدنسازی بهبود می بخشد.
چه ورزشکارانی باید از کمربند بدنسازی استفاده کنند
بسیار ضروری است که ورزشکاران در رشته های قدرتی برای انجام تمرینات و حرکات سنگین ورزشی از کمربند بدنسازی استفاده کنند تا از کمر و ستون فقرات خود مراقبت کرده و احتمال آسیب های جدی به این ناحیه از بدن را کاهش دهند.
کارکرد کمربند بدنسازی بدین صورت است که مانند ستون عمل کرده و عضلات شکم به این ستون تکیه می کنند. این امر سبب استحکام کمر شده و از حرکات اضافی که باعث صدمه رسیدن به عضلات کمر و ستون فقرات ورزشکار می شود جلوگیری می کند.
کیفیت کمربند بدنسازی
امروزه کمربندهای بدنسازی با کیفیت های مختلفی در بازار موجود هستند که انتخاب و خرید کمربندی با کیفیت مرغوب و مناسب بسیار برای سلامتی ورزشکاران با اهمیت است. کمربند با کیفیت پایین نه تنها از عضو حیاتی کمر و ستون فقرات فرد محافظت نمی کند بلکه در حین انجام تمرینات سنگین می تواند آسیب شدیدی به این ناحیه وارد کرده و صدمات جبران ناپذیری را به بار آورد.
انواع کمربند بدنسازی
کمربند بدنسازی در جنس های مختلفی به بازار عرضه می شود که رایج ترین آنها نایلون، چرم و برزنت است که از این میان جنس چرم از دوام و کیفیتی بالاتر نسبت به دیگر کمربندها برخوردار است. خریداری جنس چرم این کمربند با اینکه قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگرآن دارد اما خریدی مقرون به صرفه می باشد. زیرا این نوع کمربندها دوام بسیار بالایی دارند و تا مدت ها دیگر نیاز به خرید مجدد و تعویض آن نخواهید داشت.
کمربندهای بدنسازی در سه مدل اهرمی، چسبی وسگکی طراحی شده اند. مدل اهرمی این کمربند علیرغم اینکه بسیار راحت و آسان بسته می شود اما تنظیم بسیار مشکلی دارد و همچنین اگر جنس اهرم با کیفیت و مرغوب نباشد در حین انجام تمرینات سنگین ورزشی باز می شود و ممکن است آسیب های شدیدی برای ورزشکار ایجاد کند.
این کمربندها در سه نوع اهرمی، سگک دار و چسبی طراحی و تولید می شوند که نوع سگک دار آن از استحکام و دوام بالاتری برخوردار است و محافظت بیشتری از کمر و ستون فقرات ورزشکار در حین انجام تمرینات سنگین انجام می دهد.

کلیه روزهای هفته از ساعت 10 تا 22 پاسخگویی شما هستیم
خرید تلفنی 02166490689
کاویان اسپرت
فروشگاه ورزشی کاویان یکی از واردکنندگان مستقیم و از تامین کنندگان اصلی لوازم و پوشاک ورزشی در بازار محصولات ورزشی در منیریه تهران است که حجم بالایی از لوازم ورزشی فروشگاه های سراسر کشور را تامین میکند.  موبایل‌: 09125246571
تهران ، خیابان ولیعصر ، میدان منیریه ، مجتمع تجاری و اداری کاوه ، طبقه همکف ، واحد 23
نماد اعتماد
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ورزشی کاویان اسپرت می باشد .