چت در واتساپ
02166490689
شما اینجا هستید : فروشگاه ورزشی   -> کیسه بوکس

خرید کیسه بوکس خانگی، باشگاهی و حرفه ای با بهترین قیمت

گروه های مشابه

کیسه بوکس از تجهیزات ضروری تمرینی برای ورزشکاران رشته بوکس و رزمی کاران می باشد. کیسه بوکس به ورزشکار کمک می کند تا بر روی سرعت عمل، دقت، تمرکز و استقامت خود کار کند و بتواند ضربات دقیق تری را وارد کند و برای رویا‌رویی با حریف آماده شود و به نوعی حریف تمرینی محسوب می شود. بسیاری از افراد گمان می کنند که مدل‌های مختلف کیسه بوکس، تنها از نظر ظاهری با یکدیگر تفاوت دارند اما لازم است بدانید که علاوه بر ظاهر نوع مشت زنی به انواع مختلف کیسه بوکس نیز متفاوت است.
انواع کیسه بوکس
کیسه بوکس آویز و زنجیری
از متداول ترین و رایج ترین نوع کیسه بوکس می باشد که هم در خانه و هم در باشگاه به صورت آویز از سقف می توان استفاده نمود. برای تقویت و تمرین ضربه های دست و پا بسیار کاربردی می باشند.
کیسه بوکس ایستاده
از کسیه بوکس های پرطرفدار بین ورزشکاران رزمی کار می باشد. قابلیت جابجایی آسانی دارند و اغلب با چرخهایی که برای آن در نظر گرفته شده به راحتی جابه جا می شوند و برای تمرین ضربات دست و پا بسیار مناسب هستند.
کیسه بوکس گلابی و سرعتی
این نوع کیسه بوکس از باد پر شده و به وسیله فنر روی سقف و یا جایگاه مخصوص نصب می شود. برای انجام تمرینات مشت زنی مناسب است و از آنجایی که بازگشت سرعتی دارد در میان ورزشکاران رشته های رزمی و بوکسورها بسیار محبوب و پرکاربرد می باشد. تعادل ریتم و سرعت مشت زنی بین چشم و دستان را به خوبی می توان با این نوع کیسه بوکس تمرین و ایجاد کرد.
کیسه بوکس گلابی دوطرفه
به وسیله دو فنر به زمین و سقف نصب می شود. از نظر ظاهری شبیه به توپ بوده و پس از ضربه  با سرعت باز می گردد. کیسه بوکس گلابی دوطرفه برای تقویت و تمرین مهارت های دفاع و جاخالی در حین مبارزات استفاده می شود.
کیسه بوکس آپرکات
این نوع کیسه بوکس برای تمرین ضربات مشت زیر فک (آپرکات) مناسب است و می توان گفت که از ضروری ترین لوازم بوکس جهت تمرین محسوب می شود. لازم به ذکر است که این کیسه بوکس ها به صورت افقی نصب می شوند و امکان جابجایی نیز ندارند.
نکات مهم در هنگام خرید کیسه بوکس
در هنگام خرید کیسه بوکس برای اینکه بتوانید یک محصول متناسب با شرایطتان و با کیفیت خوب را انتخاب کنید توجه به چند نکته الزامی است.
نوع کاربرد
با توجه به نیاز تمرین و سبک موردنظرتان کیسه بوکس مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر نیاز به تمرین حرکات پا را دارید کیسه بوکس آپرکات و یا کیسه بوکس گلابی مناسب تمرین این حرکت نیستند. پس با مطالعه و شناخت انواع کیسه بوکس و با اطلاعات کافی از نوع کاربرد هر کدام می توانید انتخاب صحیحی داشته باشید.
توجه به وزن کاربر
بر پایه تحقیقات صورت گرفته در خصوص وزن ایده آل و مناسب، کیسه بوکسی است که وزن آن یک سوم وزن شما باشد. مثلا برای فردی با وزن هشتاد کیلوگرم یک کیسه بوکس بین 20 تا 27 کیلوگرم مناسب است. توجه به این نکته می تواند در کیفیت انجام تمرینات بسیار مؤثر باشد.
توجه به قد کاربر
از دیگر نکات مهم در انتخاب کیسه بوکس مناسب، توجه به طول و ارتفاع آن است.مدل هایی که آویز هستند قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند اما در مدل هایی که این قابلیت را ندارند حتما کیسه بوکسی متناسب با قد خود انتخاب کنید تا هنگام وارد کردن ضربات دست و پا دچار مشکل نشوید.
جنس محصول
عموما کیسه بوکس ها با جنس های برزنت، چرم مصنوعی و چرم طبیعی تولید می شوند که در بین آنها چرم طبیعی از کیفیت عالی و به نسبت قیمت بالاتری برخوردار است. اما چنانچه تمایل به خرید کیسه بوکسی با کیفیت خوب و قیمت مناسب تردارید، جنس چرم مصنوعی گزینه مناسبی خواهد بود. مدل برزنتی از نظر کیفیت در رده سوم قرار دارد زیرا پارچه برزنتی آن ممکن است به پوست آسیب زده و باعث سوختگی پوست شود.
محتویات داخل کیسه بوکس
برای پر کردن داخل کیسه بوکس از خرده پارچه استفاده می شود که به صورت فشرده داخل کیسه قرار می گیرد که این پارچه ها تا حد امکان خرد می شوند و در هر لایه با فشار مناسب فضای خالی کیسه را پر می کنند. بدین ترتیب می توان یک کیسه بوکس با وزن مناسب و قدرت جذب ضربه بالا تهیه کرد.
استفاده از شن، خاک اره و ... برای پر کردن کیسه توصیه نمی شود زیرا اگر در اثر ضربه کیسه صدمه ببیند و دچار پارگی شود آلودگی زیادی در محیط ایجاد می کند و علاوه بر آن با گذشت زمان این مواد در انتهای کیسه ته نشین می شود و در نتیجه بالای کیسه به مرور خالی و خالی تر می شود. در این صورت انتهای کیسه بسیار سخت شده و ممکن است حین انجام تمرینات و ضربه زدن به کیسه بوکس، ورزشکار آسیب جدی ببیند.

کلیه روزهای هفته از ساعت 10 تا 22 پاسخگویی شما هستیم
خرید تلفنی 02166490689
کاویان اسپرت
فروشگاه ورزشی کاویان یکی از واردکنندگان مستقیم و از تامین کنندگان اصلی لوازم و پوشاک ورزشی در بازار محصولات ورزشی در منیریه تهران است که حجم بالایی از لوازم ورزشی فروشگاه های سراسر کشور را تامین میکند.  موبایل‌: 09125246571
تهران ، خیابان ولیعصر ، میدان منیریه ، مجتمع تجاری و اداری کاوه ، طبقه همکف ، واحد 23
نماد اعتماد
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ورزشی کاویان اسپرت می باشد .